jassaniwashburn12 jassaniwashburn12
  • 24-08-2019
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $2 how much would 12 apples cost

Respuesta :

milica88 milica88
  • 24-08-2019

Answer:

8$

Step-by-step explanation:

3-2$

12-?

12÷3=4

4×2=8$

Answer Link

Otras preguntas

The track coach notices that his star runner is running quicker than ever before, but quickly gets tired and shows evidence of depression after the race. The co
Which is the subject of this sentence? Last year, wasn't Carson City in Nevada near our campsite? a. city b. year c. Nevada d. Carson City
The chariot was first used as a weapon by the
Which statement accurately describes Kublai Khan? A. He closed off China from all contact with foreigners during his reign. B. He expanded the Mongol Empire by
what raw materials are available in the midwest?
x^2 - 6x + 5 = 0 Factor and check
What signals a cell to start dividing
MACBETH, aside. The Prince of Cumberland! that is a step On which I must fall down, or else o'erleap, For in my way it lies. Stars, hide your fires; Let not lig
which action is an example of bribery a tactic used by companies to stop unions from forming
What made Standard Oil a horizontal integration monopoly?