nawaaljahmi nawaaljahmi
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for$3 What is the cost of 1 goldfish?

Respuesta :

stodd10 stodd10
  • 22-09-2019
It’s would be 3 divided by 12 which is $0.25
Answer Link

Otras preguntas

Electronic cover letters are longer than traditional paper cover letters. Please select the best answer from the choices provided T F
Which sentence uses both a participial and an infinitive phrase? 1.Keeping with the rhythm, the dancers swayed to the soft music. 2.Kevin's parents decided to i
What do you get when you smelt iron? A. Lava B. Foundry
Cells such as nerve and muscle cells contain more mitochondria than other cells. why? A) Nerve and muscle cells use more energy. B) Nerve and muscle cells store
A case citation is composed of a string of letters and numbers. a. True b. False
Global warming is a theory accepted by a majority of scientists. true or false
9 1/2 gallons equals how many quarts
The body's ongoing process of regulating its internal environment electrolyte balance, blood chemistry, temperature, and so on is called a. peristalsis. b. ex
The economic problems experienced by Europe between the two world wars were made worse by... A.) the free trade policy of the United States B.) the rise of fa
Which digestive organ has peristaltic contractions that empty food into the stomach? Mouth Esophagus Pancreas