alexiasalgado4p73x6d
alexiasalgado4p73x6d alexiasalgado4p73x6d
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Which toy pack has a cost of $2.50 per toy?

Which toy pack has a cost of 250 per toy class=

Respuesta :

al3xzandria
al3xzandria al3xzandria
  • 25-09-2019
YoYo. 15/6 = 2.5 so each YoYo costs $2.50.
Answer Link
sguido26
sguido26 sguido26
  • 30-09-2019

Answer:

Yo-Yo

Step-by-step explanation:

I do not know all the steps but I just joined but the answer is Yo-Yo!!

Answer Link

Otras preguntas

You close to 1k keep going lacla147 What does CAT say
describe a real world situation where you can apply finding the unit rate
4 ** Recopiez les phrases suivantes en mettant le verbe introducteur du discours indirect au passé simple et en appliquant la concordance des temps. Analysez le
Neil Gross believes that attending college makes a student more liberal and likely to abandon their feligious faith. False True
MARKS BEST TO WHOEVER ANSWERS FIRST!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PLEASE HELP!!! 50 POINTS TO WHO ANSWERS!!!!In 1907, Dr. Duncan MacDougall performed a series of experiments in which he attempted to measure the weight of the s
What are three characteristics must food contact surface have
what is the difference between linear and nonlinear written out equations?please provide examples
What is the difference between accurate and precise? Ready? Enter your answer here.
Compare and contrast the four types of economic systems. Write 3-5 sentences.