BEBEJUSME
BEBEJUSME BEBEJUSME
  • 24-05-2016
  • Mathematics
contestada

What is the answer to this question

What is the answer to this question class=

Respuesta :

citlallib4e
citlallib4e citlallib4e
  • 24-05-2016
The answer is $1,764.

I first multiplied 6 (chalkboards) x 3 (grades).
I got 18. So then I multiplied again 18 x 98.
Which leads to the answer.

Answer Link
mathgenius14
mathgenius14 mathgenius14
  • 24-05-2016
ok so first find the important stuff.

1. 6 chalkboards per grade
2. 3 grades
3. $98 per chalkboard 

then you multiply 6 by 3 to get 18 
next you multiply 18 by 98 to get 1764 

So your answer is ........($1764.00) 

hope this helps hope i am brainliest i need 1 more

Answer Link

Otras preguntas

find the missing value: 8.5 gallons of gas to drive 243.1 miles, 3 gallons of gas to drive____ miles
Factorise 8x^ + 4xy ?
why are atoms considered the basic unit of matter
A painting is on sale at 50% off. The sale price is $320. What was the original price?
Find the equation of the line parallel to y=1/3x-12 and passing through (0,-9)
What part of the body receives the stimulus for vision
The cost of mailing a DVD in an envelope by express mail is equal to the cost of mailing a DVD in a box by priority mail. What is the weight of the DVD with its
Convert 28/50to a percent
How do you spell baguette in French
6. What is a polyatomic ion? (You should also memorize the name, formula, and charge of the polyatomic ions listed in the lecture materials)