Luppeee
Luppeee Luppeee
  • 25-05-2016
  • Mathematics
contestada

One serving of a cereal is 3/4 cup. Each box cereal has about 9 cups of cereal an costs $3.80. Is the price per serving greater than $0.50? Explain

Respuesta :

cilantro
cilantro cilantro
  • 25-05-2016
I think it is greater
Answer Link

Otras preguntas

Analyze the Political Cartoon: What does the artist claim about the Cuban Missile Crisis?
what’s a concern about diseases spreading in africa?
What is the solution to the following system? x+y+z=6 x-y+z=8 x-y-z=0
Imagine an isolated positive point charge Q (many times larger than the charge on a single proton). There is a charged particle A (whose charge is much smaller
Suppose that f is a sine function ... look at the picture
Danger: Cell Phone Driver by Hank Upp A law should be passed that bans the use of a cell phone while driving. Too often I have seen people driving recklessly wh
Why does the federal pay interests to bank
Can a society that relies on slavery really be considered a democracy
There are ​$400 available to fence in a rectangular garden. The fencing for the side of the garden facing the road costs ​$15 per​foot, and the fencing for the
Brainliest? Does the table represent a function? Why or why not? Plz put ABC or D