dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50
OOMOO

Respuesta :

apetrillo2016
apetrillo2016 apetrillo2016
  • 22-10-2019

I believe your answer should be $0.95

Of course, I could be wrong, and I apologise if I am.

Answer Link

Otras preguntas

After a rock is rounded how does weathering affect it
homophones for the words insignificant and small.  has to be 5 letters
what is the answer to 3p-5>2p+p-7
The concert lasts 60 minutes, and the songs are all the same length. The choir sings a total of 12 songs, 2 of which are sung by the sopranos only. For how many
Sylvan withdrew 2/5 of the amount in his savings account, and spent 7/10 of that money.  What fraction of his total savings does he still have?
which expression stands for 32 more than a number d
which expression stands for 32 more than a number d
how to undo the operation and explain why it works a. adding 28 b. dividing by 17
choose the plural noun that's spelled correctly?A Fathers-in-lawD Editor in chiefs
which expression stands for 32 more than a number d