lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

A group of students go out for lunch. If two have hamburgers and five have hot dogs, the bill will be $8.00. If five have hamburgers and two have hot dogs, the
8. Many religious women joined the because they believed alcohol was "the devil's work".
dna is a type of what?
What is the maximum number of full terms a president can serve? Congress: Select the best answer from the choices provided. O A. One B. Two C. Three D. Four Res
For questions 5-8, evaluate the expression for x = 6 and y =17 5. 4x + 5y 6. 2x + (20 - y ) 7. x ÷ 3 + y8. 4y ÷ 2 + ( 8x + 10)​
Should we eliminate all pollution?
40x+24y-56. Get to factor the expression
46. After the Civil War, the south was: A. In the same shape as it was before the war. B. Still exporting many goods to Europe. C. Reorganizing the Confederate
Read the sentence.He usually moves the eggs quickly but very carefully.Which adverb modifies another adverb?​
Word Problem: You are traveling to your aunt's house that is 239 miles away. If you are currently twice as far from home as you are from your aunt's, how far ha