kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following did Hitler oppose" a. Kristallnacht b. The Munich Pact c. The Nuremburg Laws d. The Treaty of Versailles
Write in word problem that involves dividing by 10
How are kidney and coffee filter alike
T or F: Bill Clinton was impeached and ultimately convicted by the Senate.
What did Charlie Chaplin's film The Great Dictator draw attention to? A. the brutal treatment of Benito Mussolini towards his people B. the cruelty and anti-Sem
Magnetic levitation has been used to innovate which aspect of life?
The Baby Boomers were born between the years _____. 1932 1945 1946 1964 1961 1970 1967 1979
Martin Luther King, Jr. was a founder and the first president of the... a. Nation of Islam b. Mississippi Freedom Democratic Party c. Southern Christian Leaders
What is 2/5 written as a decimal?
Express 0,45 as a common fraction in simplest form