justine64 justine64
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada


McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for
$11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

iifeless
iifeless iifeless
  • 25-10-2019

Answer:

$9.85 per pound

Step-by-step explanation:

11.82/1.2 = 9.85

Answer Link
chofis11372
chofis11372 chofis11372
  • 25-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

11.82/1.2=9.82

Answer Link

Otras preguntas

ecology is related to environment in the same way as histology is related to________. (a) history (b) hormones (c) tissues (d) fossils
What seems to be Dr. Armstrong's "specialty"?a. Neurologyb. Cardiologyc. Orthopedicsd. Pediatrics
a business is owned by two brothers aged 28 years and 24 years. at the end of the year they shared their profits in the ratio of their ages. if the younger one
The licensee mentions MLS when advertising in a newspaper, the New Jersey licensing law requires which of the following information to be included? A. The listi
can anyone help me please?​
the base radius of two right circular cones of the same height are int he ratio 3:5 . find the ratio of their volumes
Which was not truly an 18th-century liberal ideal? a) Individual liberty b) Free market capitalism c) Absolute monarchy d) Rule of law
Give TWO examples of a consumer in an aquatic ecosystem. *
A particle is released from rest in a uniform electric field and then moves under the influence of the electric field.33% Part (a) The particle is a proton. Whi
Read the excerpt from ""The Hammer of God.""And scattered here and there across that once dead landscape were the glowing fireflies that marked the first perman