kayla9011 kayla9011
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

A 15 ounce jar of grape jelly sells for $2.85. What is the unit cost per ounce? Round to the nearest thousandth if needed.

Respuesta :

chanfan
chanfan chanfan
  • 25-10-2019
Answer: about 5.26


Explanation: 15 divided by 2.85 equals approx 5.26
Answer Link

Otras preguntas

decimal point between -0.83 and 1.0
Rename the number 600,000 in ten thousands
what is the gcf numbers for 14,84
which president is given credit for the constitution of the panama canal
gudshcjsdfhhhhjsvhdgluhhwvmwbjnbghyuiokijhbgvfcdertyujmnhbvcxdcv
Which expression shows the prime factorization of 40? a)2 × 2 × 5 b)2 × 2 × 2 × 5 c)2 × 5 × 5 d)2 × 5 × 5 × 5
Liquid-filled thermometers are examples of digital devicesTrue or False ????
what does vital mean plz
The return on investment (ROI) from education is typically the highest for
what's the value of "v" 2/9v + 4- 2/5v = 5