thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

For the set C= {6,8}, determine n(C).
How many openings does a liver fluke has​
WILL GIVE BRAINLY!!!!!!Pick three of the leaders from the lecture that you think have had the biggest impact on American society. Why do you think many American
Differences in elevation are best shown using a _____.
Gerry is looking at salt under a powerful microscope and notices a crystalline structure. What can be known about the salt sample that Gerry is looking at?
A bottle contains 2 liters of water. The bottle leaks 80 milliliters of water every 3 minutes. Will the bottle be empty in 1 hour? Explain why or why not. (1 li
which of the following statements are true regarding active transport and facilitated diffusion (choose two answers) a) Active transport utilizes channel protei
1. A man pushes a lawn mower with a force of 30 lb exerted at an angle of 30° to the ground. Find the horizontal and vertical component of the force.
Jonah and Cathy were sure that they had correctly answered most of their exam questions. However, they each scored less than 60 percent on the exam. This BEST i
What is a common belief in most traditional cultures regarding the cause of sickness and death? A. invasion of the body by microorganisms B. an imbalance of ene