jt3856052 jt3856052
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

A Store Sells 8-foot boards for 2.40 each.What is the cost per foot​

Respuesta :

zubaidahalsaudi zubaidahalsaudi
  • 21-11-2019

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

2.4 divided by 8

Answer Link
elizamarieh elizamarieh
  • 21-11-2019

Answer: $0.30 per foot

Step-by-step explanation: 2.40 divide 8 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Why does music written in a minor key sound "sad" or "downbeat," while music in a major key sounds "happy" or "upbeat"?
How do simplify the square root of 94
If you were a specialist working for the National Security Agency, your main job would likely be A. analyzing and breaking coded messages. B. analyzing data fro
Which sequence of processes must occur for an atom of carbon to go from a human to a car? A- respiration, photosynthesis, decomposition. B- fossilization, decom
639: divide 9 is can some answer my question please
Ron draws 16 cards from a standard deck of 52. The deck is made up of equal number of four suits-clubs, diamond, hearts, and spades. How many of the cards drawn
Plz Plz help me again...
(5p^2-3)+(2p^2-3p^3) step by step please
What was Benito Mussolini’s attitude toward personal liberties? The state should decide which personal liberties were needed. Personal liberties were an individ
Please help me answer these questions about graphs :)