justinaarchie2005 justinaarchie2005
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

For a car, $250 per month, 40 mile per gal, $2.15 cost per gal, make an linear equation

Respuesta :

lizzy411356
lizzy411356 lizzy411356
  • 22-11-2019

Answer:

250+(40×2.15)

336

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Why does Dawson's team begin to cheer? A. The team is showing support for the other team that won the debate. B. The team is showing
What turns the drive shaft of the generator? Help
Who, if anyone, is exploited in the use of sex to sellcommodities?​
HELP......... NO LINKS
ASAP PLSSSS Read the paragraphs. How has Ruthie's point of view changed by the end of the story? kin' on ton.m
The parallelogram shown below has an area of 60 units? b 10 11 Find the missing base. b= units
Write an equation to match each graph:
What should the food worker do to safely thaw the turkey
complete the table below to identify the pattern. Find the maximum
ok so i need help and fast!!!!!