ringjohn19
ringjohn19 ringjohn19
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost of c ounces of cinnamon if each ounce costs$.79

Respuesta :

Padoru
Padoru Padoru
  • 22-11-2019

The total cost of c ounces of cinnamon would be $0.79c

Since each ounce costs $0.79, just multiply this number by the number of ounces to get the cost.

Answer Link

Otras preguntas

Read the quote from Betty Friedan’s The Feminine Mystique. Sometimes a woman would say “I feel empty somehow . . . incomplete.” Or she would say, “I feel as if
Addiction is a disease that disrupts the brain systems that regulate self-discipline. a. True b. False
What building combines the features found in the abstract figures of henry moore and the curving architectural forms of antonio gaudi?
which type of plan is created when a community building New mass transit system short-term plan resource plan long-term plan or government plan
stalwarts? (us history)
how did Reagan react when people said they were struggling because of cuts to social welfare programs
Write and solve an inequality that represents the followinh: You want to read at least 12 books over the next 3 months. Let X represent the number of books read
Bluebird mfg. has received a special one-time order for 15,000 bird feeders at $2.50 per unit. bluebird currently produces and sells 75,000 units at $6.50 each.
Who explored enough of South America to deem it a new continent
What’s the square root of 4 ?