kayleemm9
kayleemm9 kayleemm9
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 312 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

Mentallystrong182 Mentallystrong182
  • 25-11-2019

Answer:

answer= 842.4

Step-by-step explanation:

you take 312 and times it by 2.70

Answer Link
michayla306 michayla306
  • 25-11-2019

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70x312=842.40

2.70 is the cost of one milk then you multiply it by the number of milks karl bought.

Answer Link

Otras preguntas

How many days in June and July altogether?
∠3 and ∠4 are supplementary angles. Given m∠3=56°, find m∠4
If this net were to be folded into a cube what number would be opposite of the number 1?
There is a surplus of scientific researchers for a vaccine. This means the demand for this career has decreased decreased then increased increased stayed th
sorry for asking alot just this one and i have another one only.
Place: In which states did Confederate troops attempt invasions of the North?
What exactly did The Hat Act tax
Is the following statement true or false? Parallel lines do not intersect.
Which friend is experiencing an internal barrier
My essay title is 'Not all things are taught in school/class. What do you think?' (in spanish). I'm fine with the spanish aspect but just in terms of content, i