alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

Why did Texas suffer see's from the war than other areas of the South?
an adult turtle weighed 3 3/4 ounces. how much would 3 adult turtles weigh?
Which molecule is found in both DNA and RNA? A. Ribose B. Uracil C. Phosphate D. Amino acid
The area of a circle is 36π square centimeters. What is the diameter of the circle? A= πr2 A 6 B 9 C
Which statement explains this rise in the number of U.S. troops in Vietnam during the 1960s? During the 1960s, several Communist controlled nations joined the V
QUICK PLEASE HELP! What do sound waves, light waves, and ocean waves all have in common?
describe two different ways that a pollen grain can get to the stigma of a pistil ?
what is 24/16 in simplest form?
What is the function of the relative pronoun in the clause? However, the scientists whose discoveries enlighten the world are often unknown. A. subject B. po
5. Why did William Penn call the Pennsylvania colony a “holy experiment”? How did this experiment help democracy grow in Pennsylvania? Give reasons for your a