maria01181985
maria01181985 maria01181985
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

Write and solve a problem involving money that can be solved with a multiplication equation

Respuesta :

Jamieandej
Jamieandej Jamieandej
  • 22-01-2020

Answer:

John bought 15 apples which costed $0.75 each. How much were the apples in total?

Answer Link

Otras preguntas

what is the number between 1026 and 1254
A line has a slope of 2/3 and a y-intercept of −5. Which equations represent the line? Choose all answers that are correct. A.-2x + 3y = -15 B.y= 2/3x - 5 C.6y
describe step by step how we can map the field of a variable quantity.
The smallest angle is 3/8 as large as the 160 angle. Find the value of angle a
compare and contrast area and volume
why are the temperatures fairly constant in the surface zone and the deep zone
Which of the following best describes the early spread of Islam A. Arab military conquest B. missionary work in persia C.Mesopatamian trade D. Greek and Roman E
PLEASE HELP I DON'T UNDERSTAND
the ratio of dogs to cats in the pet store is 3/5. how many cats are there in the store if there are 21 dogs
compare and contrast area and volume