kailee550
kailee550 kailee550
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

8 Jack bought 4 bagels for $3.00. How many ba
. How many bagels can he buy for $4.50?

Respuesta :

eiori1738
eiori1738 eiori1738
  • 22-12-2020

Answer:

5 3.00 for 4 is 1.50 each so add 3.00 +1.50 is 4.50

Answer Link

Otras preguntas

378 x 6 using place value with regrouping
what is 4 muiplyed be 10284
what is special about the Earth that gives us the four Seasons
93+[68+7] WHAT IS THE ANWSER
Mary drove 150 miles in three hours. What was her average rate of speed
What do vaccines contain?
if a textbook weighs 19.6 Newtons on Venus what is the acceleration of gravity on Venus
What are my favorite two sports
which effect did the mayflower compact have on american government
One of the reasons for studying history is that it tells true stories of real heroes and real villains and real-life adventures.