oxyuprisinggg oxyuprisinggg
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

If 1once of toppings costs. .50 how much would 11onces be

Respuesta :

SSchaefer SSchaefer
  • 22-01-2020

Answer:

If one ounce of toppings cost $0.50, then you would need to take $0.50*11

.5*11= 5.5

11 ounces would be $5.50

hope this helps ;)

Answer Link

Otras preguntas

Molecules are different from atoms because they A) have less energy. B) are much smaller. C) have unique properties. D) contain chemical bonds.
During the war, where did African Americans receive the best treatment? in factories in American cities in foreign countries in the military NextReset
what are three steps to evaluate a scientific explanation
Which of the following novels were written in the 1960s and did not deal with the subject of war?
What best describes the number 5 ?write prime or composite or both prime and composite
the last section is not correct the answer should be
What is the purpose of transcription? A. It is the first step in DNA synthesis B. It is the last step in DNA synthesis. C. It is the last step in protein synthe
Rounding 389,422 when 8 is underlined
What is pump priming
if 12x + 3 - 4x - 3 = 8, then x = ?