Andersontrent Andersontrent
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10?

Respuesta :

v5it
v5it v5it
  • 24-01-2020

Answer:

5 cans can be bought with $10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write 15 3/5 % as a fraction in simplest form
Someone plzzzz help on #16
Daniel plans to have a garage sale. Research trends suggest that the best time to have a garage sale is before major U.S. holidays, when people are looking for
Jared‘s grandmother gave him $19 for his birthday he brought eight dollars worth of candy and spent another four dollars on a new comic book how much money does
What are two reasons it made sense to set up a federal government with delegated powers?
Natural abundances vary based on the planet and its formation history. For example, Mars and Earth have different oxygen isotope ratios. It has been suggested t
What is the effect of temperature on the solubility of : A) solids in liquids B) gases in liquids
An object has a half-life of 3400 years. The initial amount is 24g. How long until 1 gram remain?
Find (f+g)(x) for the following functions. f(x) = 14x2 + 8x + 12 g(x) = 9x + 4
How long would take you to drive around the earth at 80mph