mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

How did the black power povenment impact the fight for civil rights?
Jack tries to place magnets on the door of his refrigerator. He observes that the magnets don't stick. He guesses that the door of the refrigerator id made of n
math is so hard sorry how do I do this
Which term refers to careful a.d deliberate word choice in speaking and writing
WILL GIVE BRAINLIEST PLEASE ANSWER!!!
why do Paine thought it was so important to have a written constitution
a pitcher could hold to 2/12 of a gallon of water.if Roger filled up 9 pitchers, much water would he have?
What does a tail do is it always necessary
1.Simplify ^3√-512 2.Simplify ^4√4096 3. Simplify (343) 1/3 4.Simplify ^6√x16 5. Solve. 2+^3√5x+2=10
Which practice will help prevent data loss in case of a computer malfunction?