jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

Why we buy more than we need
Reread pages 630 and 631. Based on details in the text, how were the Are relationships between the scientists on the two teams different?
Given that lines a and bare parallel, what angles formed on line b when cut by the transversal are congruent with <3
What are the six conditions (to being the Mockingjay) that Katniss presents to President Coin in Command? List the six conditions by using complete sentences.
George and a total of $592 in simplest interest from two separate accounts. In an account earning 6% interest, George invested $1800 more than three times the a
The graph above displays the heights of an average population of humans. Use C.E.R. (Claim, Evidence, Reasoning) to answer the following question: Why is human
How did the United States raise most of the funds needed to pay for the war
What is the slope of the line shown ?a) slope= - 1/2b) slope= 7 c) slope= 2d) slope= -2
QUICK YOU WILL GET 28 points In a short paragraph, describe where you want to go on vacation. why do you want to go there? what are you going to do there? Who
Can someone please answer this question please answer it correctly and please show work please help me I need it