Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

Why were elaborate tombs so important to pharaohs as well as everyday Egyptians?
What did the delegates to the Constitutional Convention have in common?
How many solutions does the equation 3x+x+3=2(2x+1)+1 have?
Dosha is creating a new dessert that has two layers shaped like cones. The inner cone is frozen ice cream and has a diameter of 10 cm and a height of 6 cm. The
How does writing a function rule as an equation help you solve problems with more than one situation or parameter?
117 over 200 as a percent
Does a rectangle have acute angles and does it have parallel lines or NOT?
What did some European imperialists use to justify imperialism?
5 1/6 - 2 7/12=? Answer in fraction form
What is a personification for a blanket