Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

Need help with mathematics again?

Need help with mathematics again class=

Respuesta :

igoroleshko156
igoroleshko156 igoroleshko156
  • 24-02-2020

Answer:

(a) = 0.22 hours per dollar, (b) = 8.33 minutes per mile

Step-by-step explanation:

(a):  4/18

0.22 hours per dollar

(b):  25/3

8.33 minutes per mile

Answer:  (a) = 0.22 hours per dollar, (b) = 8.33 minutes per mile

Answer Link

Otras preguntas

5 - (-6) integers topic
need help simplifying
Sound travels at a speed of about 340m/s in the air. How long will it take an explosion to be heard from a distance of 20 miles away ?
describe the principle of supply and demand including how it affects the prices of the goods and services
What is the unit rate of $1.12 for 8.2 ounces?
a small piece of metal weighs 0.77 gram. what is the value of the digit in tenth place
the journey of marquette Joliet and LaSalle
when turned about it’s axis, which shape could have created this three dimensional object?
2x - 20 = 32 Please solve for X.
What was the first president of the United States