miguelturruela
miguelturruela miguelturruela
  • 25-02-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me with this.

Please help me with this class=

Respuesta :

joemama42069911
joemama42069911 joemama42069911
  • 25-02-2020

Answer:

It would be $70.

Step-by-step explanation:

1) Multiply the length and how much the paper costs for each side of the box.

2) Add them up which gives how much it costs.

Ver imagen joemama42069911
Answer Link

Otras preguntas

Multiplying a number by 2 two and then dividing by 3 is the same as multiplying by what number?
REWRITE THIS PARAGRAPH(make it better): Children all over the world are using technology now more than ever. This generation of kids is very different from any
2-meter roll of tape costs $0.06. What is the unit price?
According to Bonilla-Silva, how can whites protect themselves against charges of racism when they state positions that may be interpreted as racist?
Label the endpoints to round 21.897 to the nearest hundredth​
Which of the following actions is an example of impersonation? A. submitting extra ballots to vote multiple times B. testing a voter's knowledge of the Constitu
How did Voltaire's ideas influence the French Revolution? PLZZZ HURRY IM ON TEST YOULL GET MArked brainLIST
Label the endpoints to round 21.897 to the nearest hundredth​
The graphs of f(x) and g(x) are shown below.
The picture shows two lightbulbs powered by a solar cell. Describe the energy transfers that make the bulbs light, starting with energy from the Sun.*