kidvs13 kidvs13
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada


in first grade, Rebecca's school lunch cost $2.50. By seventh grade the cost of lunch increased By 75%
What is the cost of Rebecca's lunch in seventh grade?

Respuesta :

jasmiiine0325 jasmiiine0325
  • 26-02-2020

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4=(1/2)^× solve for x
Use the translation (x, y)→(x+6, y-3): 1.What is the image of A(3,2)? 2.What is the preimage of C'(2,-7)? 3.What is the image of B(-4,1)? 4.What is the preimage
Please Help! What role do small claims courts play in the legal system?
Round 89,659 to the nearest hundred thousand
Please help me on this question. 1. Construct line segment AB so that AB equals MN plus OP2. Construct line segment KL so that KL equals OP minus MN3. Construct
The least common multiple of two numbers is 60, and one of the numbers is 7 less than the other number. What are the numbers? Justify your answer
What is the basic ratio for 120:150
Why was Captain Smith given command of the Titanic?
Explain two diffrent ways to solve:stefany ran 2 miles each day for 14 days.how many miles did she run in 14 days?explain two diffrent ways to solve this proble
Rachel says that when she ran 155 yards , she went farther than Beth , who only ran 327 feet . is Rachel correct