pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

What is the range of the relation? {(1, 2), (2, 4), (3, 2), (4, 6)}  A.{2, 4}  B.{1, 2, 3, 4, 6}  C.{2, 4, 6}  D.{1, 2, 3, 4}Which relation is a function?  A.{(
Sicily is playing a game where she is trying to guess the four digits in her friend's locker code, in any order. The digits range from 1 to 20, and none of the
The product of the first and last digit is equal to 48 The sum of the last two digits is greater than 7The sum of the first two digits is equal to 9
What does IP stand for (as in IP address)? Also, what is overtype mode?
At 30 degrees, Edgardo said the temperature was warm enough to go swimming. Did he mean to give the temperature in Fahrenheit or Celsius. Explain.
Suppose you have $10,000 to invest. Which of the two rates would yield the larger amount in 4 years. 7% compounded quarterly or 6.94% compounded continuously?
how many different 10 letter words (real or imaginary) can be formed from the following letters?K,Y,T,G,W,C,Y,D,A,A
what is algor mortis?
Differentiate. y=ln (17-x)
what does x-4over5=6over7   what doesx=