nnmnnnnn nnmnnnnn
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Three dozens of juice boxes cost $4.80, how much do 60 juice boxes cost

Respuesta :

2525252525
2525252525 2525252525
  • 26-02-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

36 juice = $4.80

60 juice = ?

36/6 = 4.80/6

6 juice = 0.8

0.8x10=8

Answer Link
estherlopez96
estherlopez96 estherlopez96
  • 26-02-2020

Answer:

Step-by-step explanation

408 + 60 46.08

Answer Link

Otras preguntas

Which cell contains mitochondria?
A line has the equation y=x. It is translated up by 3 units. What is the equation of the new line?
asha plans to place vacation photos of her friends on a square bulletin board mesuring 72 units by 72 units. A) which size of photo can be placed without any sp
how do you do radical 128 with an index of negative 3
Why is glucose not a polymer ?
Number equivalent to 63.24
Who was the heavy hydrogen discoverer?
What did Europeans want from asia
Starting from rest, a 4.0-kg body reaches a speed of 8.0 m/a in 20 s. What is te net force acting on the body?
what two numbers add to 2 and multiply to -80