Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Choose the correct way to revise this sentence to achieve parallel structure. The traits I admire most in a person are honesty, courage, and being compassionate
You can find the pH of a substance by using a. plain paper. b. a thermometer. c. litmus indicator. d. a conductivity tester.
More Native Americans fought on the side of the British than with the Americans during the American Revolution. true or false
Which of these BEST explains the reason for African slaves being brought into the British colonies in Southern North America in the 17th century?
what had to be invented before we could discover Saturn and Neptune?
a rectangular field has a perimeter of 400 yards the length of the field is 3 times the width what is the length of the field and what is the width of the field
39=3m-12 Solve the eqaution
The people of Easter Island ran out of ___________. sunlight water nutrients in the soil friends
how many kids did John F Kennedy have
over the summer Karen earned $180 is for 7 weeks of that money she spent $375 on a new computer and $137 on new clothes how much money does he have left