smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

what is the reciprocal of 2/5
three dimensional scale model of the Earth
beth walked 3 blocks in 15 minutes. based on this rate, determine if this statement is true or false
The angle of depression from the top of a flag pole to a point on the ground is 30°. If the point on the ground is 75 feet from the base of the flag pole, how t
Why is Lord Byron's "Don Juan" considered a satirical poem?
What does symmetry provide for artwork?
What was the significance of the Homestead Act?
2. Why did the colonists oppose the taxes imposed after the French and Indian War?
How to write 0.000054 in scientific notation ?
sentences with gerunds