Sierrarichards0906 Sierrarichards0906
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

It costs 72 dollars for 12 cookies. How much would it cost for just 1 cookie?

Respuesta :

haileydimas7 haileydimas7
  • 26-02-2020

Answer:

6

Step-by-step explanation:

Answer Link
emily200471lopez
emily200471lopez emily200471lopez
  • 26-02-2020

Answer:

6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What word can be described as "the phrase that was used to reflect the change of South in areas of business, industrialization, agriculture, race relations, and
Which one of the following statements is true regarding paragraphs? A. A paragraph with two main topics is called a complex paragraph. B. The topic of a paragra
Describe the Diem regime and its war effort up to 1963. What led to the coup and assassination that ended his rule?
why are newtons second and third law important to everyday life?
1/3 cup of flour is used to make 5 dinner rolls. how many cups of flour are needed to make 3 dozen dinner rolls
Hopkins's use of "seared," "bleared," and "smeared" is an example of A. metaphor. B. assonance. C. simile. D. alliteration.
Which one of the following short stories takes a series of completely ordinary events and develops them into a character study? A. "Young Goodman Brown" B. "P
The unit for measuring the rate at which light energy is radiated from a source is the A. Angstrom. B. lux. C. lumen. D. candela.
How did the effort to fund both the Great Society and a great military establishment affect the federal budget?
How did reconversion affect the many women and minorities who had taken war-related jobs?