hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

how do protists photosynthesize
Find the hypotenuse c of the right triangle a=15,b=20
You are a journalist for a newspaper in 1858. It is your job to produce a one- to two-paragraph news story about the Lincoln-Douglas debates. You can focus your
What is an expression that is equivalent to 3x-3y
what is the blood vessel going from the heart to the lungs​
When the country was founded, who were the only people who could participate in government?
please help asap!!!!
Find the surface are of the right triangle prism. PLZ HELP
What is the slope of the line that passes through the points (-3,3)and (-3,13)
20000/1 × 7/15000× 1/56