rubyminecartxx
rubyminecartxx rubyminecartxx
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

whats 7x9?
and what if I bought 70 rolls of bread and they each cost 6.00$? how much would I spend?

Respuesta :

igarn
igarn igarn
  • 23-03-2020

Answer:

7x9= 63 and you would spend 420 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-03-2020

Answer:

Hello, 7 x 9=63 and the answer will be 420.00 dollars.

Because all you do is Add 70 + 6.00=420.00 Hope That Helps!

Answer Link

Otras preguntas

How do you write 27/20 as a percentage
qulities of royal afficials
which health-related activity could be effectively completed using only internet sources
Lin took 75 boxes of carrots and 80 boxes of potatoes to the market. She sold 68 boxes of carrots and 71 boxes of potatoes. How many boxes of vegetable did she
Which sentence has the effect of closing a conversation? A) Yes, I will be happy to help you with this order. B) We have a huge selection for you to choose fro
Willow poured the same amount of water into 8 flower pots. She used 5 gallons of water. How much water did each flower get?
HALP!!! I need an example of using percentages in everyday life!! And for the example it has to describe how the percents r used and and what they mean. PLZZZ!!
What is 0.0867 rounded to the nearest thousandth?
Why is environmental degradation a growing concern in both the developing and the industrialized world?
What is the correct classification of the system of equations below? 5x + 6y = 1 y = -5x + 6 A) parallel B) coincident C) intersecting