Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

Celia and Ryan are starting a nutrition program. Celia currently consumes 1200 calories a day and will increase that number by 100 calories each day. Ryan curre
A lab technician has 680ml of solution of water and acid, 3% is acid how many millimeters  are acid? water? can someone please explain step by step to solve thi
Use prime factorization to find the GCF of 84 and 63
How did textile mills affect the lives of workers?
What is the significance of the Venus figurines ?
Cedar Point Amusement Park charges $51.99 for an adult admission and $26.99 for a junior admission. One Thursday, the park collected $15,591.40 from a total of
what is the lcm of 13 and 20, 11 and 13, 17 and 7, and 17 and 8? please help soon
How do you write 3,500 in scientific notation
how do you simplify 1-4(u-1)
Describe and explain how petrol is separated from the mixture of hydrocarbons in crude oil.