sabrinaalgirsh1114 sabrinaalgirsh1114
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

Maria has 25 dollars. She has to buy a gallon of milk which costs $3.50. She wants to spend the rest of her money on cereal. If each box of cereal costs $4.50, how many can she purchase? *

Respuesta :

christakay
christakay christakay
  • 23-03-2020
She can buy 4 boxes of cereal
Answer Link

Otras preguntas

A box of 10 markers weighs 105 grams the Empty Box weighs 15 grams how much does the 10 markers weigh.
Natural selection states that a. a change in a species occurs over time. b. nature selects the variations within a species that are most useful for survival. c.
which fraction is the largest? 3/4 ,4/5, 7/8, or 5/4? and why?
What is the basis function of a galvanometer A the transformation of mechanical to electrical B the change in strength of a magnetic field C movement caused b
The planet we call Earth has how many main layers
how to solve 2/4 of 4
who is the only person that can break a tie in the senate
explain why each mineral has its own properties, different from every other mineral.
how did innovation in industry, travel and communication change the lives of American in the 1800s
between which two consecutive integers does 173 lie? Answer: A. 10 and 11