ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the frequency of radiation whose wavelength is 0.84 nm ? express the frequency in inverse seconds to three significant digits?
How does the nucleus control which proteins are made by the ribosomes? It controls the order in which proteins are made. It controls the speed with which protei
PLEASE HELP MEEEEEEEEEE
How is the California quail adapted to live in the chaparral biome?
What about the what the naval officer says is ironic? in lord of the flies?
Which word has incorrect capitalization? We met many english-speaking Russians on our trip.
What is the equation of this line in standard form? −6x+11y=13 −6x+7y=−17 −6x+11y=−13 −11x+6y=−13 Number graph that ranges from negative five to five on the
which of these statements describes an important social change during the Bronze Age
Which of the following is a reason why the United Nations has a more successful start than the League of Nations?
Why do automobiles rust more easily in wet climates than drier climates