jcb679 jcb679
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 2 pounds of strawberries cost $4.50, how much would 3 pounds cost? *

Respuesta :

nazchaudry666 nazchaudry666
  • 24-03-2020

Answer:

$6.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
22johnsona46
22johnsona46 22johnsona46
  • 24-03-2020

Answer: $6.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 14/12 reduce to its lowest term
Students research unicellular, prokaryotic organisms that live in harsh environments such as volcanic hot springs, brine pools, and anaerobic black organic mu
What is 3/7 reduce to its lowest term
One angle of a triangle is 33 degrees less than the other two angles. Find the angles of the triangle.
what did republicans think about slavery in territories
what is -3 and 1/3 divided by 9? Answers: A. -10/27 b. -1/9 C. 1/9 D. 10/27
how was mozart affected by the patronage system ?
John and Bill walk towards to each other’s house. If both leave at 10 am, they meet 10 minutes later. If Bill leave 3 minutes later then John, they’ll meet 9 mi
name of 4 men who were called"The Empire Builders" of the California Railroad system?
What Seas touch the United States?