tarynolivia07 tarynolivia07
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/1b. How much will it cost to buy 2-1 lbs. of jellybeans?

Respuesta :

bambam2102
bambam2102 bambam2102
  • 08-09-2020

Answer: $8

Step-by-step explanation: if they are $4/1b and you need to buy 2lb.

Answer Link
marsoncole44
marsoncole44 marsoncole44
  • 08-09-2020

Answer: it will cost $8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

plz help ill give you brainlist
Which group of people would benefit most from the revolution against the díaz dictatorship in mexico? (1 point) lower-class mestizos or indian peasants upper-c
One-fourth of a bag of popcorn fits into one bowl.How many bowls do you need if you have 6 bags of popcorn
Why should a thesis statement be significant, debatable, and limited?
If you’re driving on a 2 Lane Rd. and are being followed by a carThat wants to pass you what should you do
Describe the portrait by Teerlinc that shows the Queen on Maundy Thursday. (site 1)
How did the Lewis and Clark Expedition influence people to move west?
What feature is found in the Hill Complex of the Great Zimbabwe?
How were the mongols greedy?
a pile of cd is 40 centimetres high. each cd is 8 millimeters thick. how many cds are there in the pile?