shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence make up the adjective phrase? Which word does it modify? This invention also increased the number of available books. a. This inve
The Freedmen’s Bureau succeeded in a. redistributing formerly white-owned land to black southerners. b. keeping ex-Confederate supporters out of office. c. prov
Ethan writes 1/6 page in 1/12 of a minute. how many pages can he read per minute
One of Washington’s most important precedents was the
Please help its for 15 points!!!!!!! Image is attached. What did this artist experiment with to create the drawing of Zeus? a. materials b. critique guidelines
what is 12.35 rounded to the nearest tenth
Hoes the mood change from the beginning to the end the story "Geraldine Moore the Poet"
The population of Fresno California was 762,565 in 1980. The population in 1990 was 836,231. Find the percent of increase
Distress is a form of A. negative stress. B. expected stress. C. disease. D. positive stress.
Kevin and his three best friends went to a jaguar Jacksonville game the cab rode from the hotel to the stadium costs $1.85 per person . In addition, the cab rid