cat991928 cat991928
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Which describes the cost to produce one item?
O
O
A. Revenue
B. Unit cost
O
C. Unit price
O
D. Fixed cost

Respuesta :

tess69
tess69 tess69
  • 21-04-2020
I believe the answer is B, unit cost.
Answer Link
nataliesifuentes7198
nataliesifuentes7198 nataliesifuentes7198
  • 21-04-2020
B is the most Reasonable one
Answer Link

Otras preguntas

Usted me _____ (helped). * A)ayudó B)ayudaba
What equation that passes through a line (1, -1) and (3, 5).
According to this paragraph what is President Roosevelt stated purpose for issuing this executive order
Match the time period with the correct layer of fossils (mya = millions of years ago). ITEM BANK: Move to Bottom 175 mya250 mya400 mya 175 mya 0
Explain how an image produced by a convex mirror is similar to an image produced by a concave lens.
How is Houston trying to combat increasing ozone pollution
I need help please and thank you
Find the volume of a pyramid with a square base, where the side length of the base is 16.6\text{ m}16.6 m and the height of the pyramid is 10.1\text{ m}10.1 m.
For the function f(x) = (x-3)1/2, find f^-1(x)
SOMEONE PLEASE HELP ME ASAP PLEASEEE!!!! solve, using the correct order of operation, when x = 2 and y = 4 3x+4+y