josemriver2002 josemriver2002
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 6-ounce bottle of hand lotion costs $2.64. What is the unit price?

Respuesta :

jasoncottage jasoncottage
  • 21-04-2020

Answer:

0.66

Step-by-step explanation:

None easy for me

Answer Link
iiiimcaaam2x
iiiimcaaam2x iiiimcaaam2x
  • 21-04-2020

Answer:

0.66

Step-by-step explanation:

you would multiply

Answer Link

Otras preguntas

The state of Florida purchased farmland from landowners in the Everglades to stop farming activities there. The farmlands were once wetlands that were drained f
can someone please help me with this​
Explain the defenses to the action and if the union employees have a case
Please Help! What is m
2. CAN SOMEONE PLEASE HELP ME? I'M NOT GOOD IN MATH.Explain your work​
what increases the amount of solar energy in a region
3. Annalise is a spoilt child. List some terms associated with the word "spoilt". Other than ungrateful, how might the character be feeling? What would a spoilt
Help ASAP pleaseee!!!!!!!
Question 3 10 pts How do adaptations benefit the organism? Select all that apply. Find food Catch prey Survive harsh weather Hide Avoid predators
How did being a monopoly benefit the VOC and why did it ultimately fail?