rodney2kk rodney2kk
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada


Gasoline is sold by the gallon. If 5 gal costs $17.35, how much would 12 gal cost?

Respuesta :

dallasgriffith4164
dallasgriffith4164 dallasgriffith4164
  • 21-04-2020

Answer: $41.64

Step-by-step explanation: $17.37/5=3.47, so 3.47 x 12 = $41.64

Answer Link

Otras preguntas

how many pages are in the bronze bow?
Where the autotroph obtain the reactant for photosynthesis
_______ refers to a series of vertical zones with distinctive climate and vegetation regimes. A. Sedimentation B. Urban expanses C. Altitudinal zonation D.
The quotient of n and 8
Which element makes 1/400 of the human body.
What is the value of a in the equation 3a + b = 54, when b = 9?
In what way did the GI Bill contribute to the growth of professional and white-collar jobs ? A.by providing US laborers with new job-training programs B.by givi
thoughtful acts can benefit others
Use natural logarithms to evaluate log7 2506
why was Mesopotamia easy to invade