abdalafernando46 abdalafernando46
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Lynn paid $12.21 for ribbon. The cost per yard was $1.48.
How many yards did she get?
9.25 yards
10.05 yards
8.45 yards
8.25 yards

Respuesta :

treviglaslibrary
treviglaslibrary treviglaslibrary
  • 21-04-2020

Answer:

8.25 yards

Step-by-step explanation:

12.21 ÷ 1.48 = 8.25 yards

Answer Link
devinthomas909
devinthomas909 devinthomas909
  • 21-04-2020
$12.21 divided by $1.48 is 8.25 yards
Answer Link

Otras preguntas

Please help or at least give me a clue, thanks
How long does it take to write a 3 page paper?
Why were the so called unequal treaties considered so unfair to china?
Composite volcanoes such as Mount Rainier in Washington are formed from _____. basaltic magma andesitic magma rhyolitic magma
How long does it take for soda to digest?
A result of the common-ion effect is ________.
Select the correct form of the verb. Nosotros ____________ en Georgia. vives Vivimos Viven Vivo
does anyone know if i am right ?
What is the key element in preserving a monopoly?
Find the surface area of a cylinder with a diameter of 10 and a height of 45. Use 3.14 for π. Round your answer to the nearest tenth.