nicholed15
nicholed15 nicholed15
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the ice cream shop, one banana split and five milkshakes cost $16.24. If three splits and two milkshakes cost $15.06, find the cost of a milkshake.

Respuesta :

realinpactchannel
realinpactchannel realinpactchannel
  • 22-04-2020

Answer:

$2.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which shows you are sticking to a decision to not use tobacco
raise 3 to the 8th power, then multiply the result by s
Which of the following sample sizes for a large number of samples taken from a population will result in the sample means most closely approximating the populat
Angel and Trevor were working on a math problem. It was asking what the "greatest common factor" of 30 and 18. They decided that they would write out the factor
This is a simplified schematic of glycolysis. This is the first step in A) aerobic respiration. B) alcohol fermentation. C) aerobic respiration and fermentati
Convert to standard form: y=6x-5
what is the measure of the circumference of D
I heard that the seed become hard from air . the question is how does that happen?
5 miles=________yards
Need help please!!! Anyone?