chavez01scarleth11
chavez01scarleth11 chavez01scarleth11
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the deli, American cheese is sold for $2.32 per pound. How much would it cost for 8 pounds?

At the deli American cheese is sold for 232 per pound How much would it cost for 8 pounds class=

Respuesta :

zkwrocks1
zkwrocks1 zkwrocks1
  • 24-04-2020
$18.56 for 8 pounds
Answer Link
EVEDragon610
EVEDragon610 EVEDragon610
  • 24-04-2020

Answer:

$18.56

Step-by-step explanation:

2.32/pound

2.32x8 = 18.56

Answer Link

Otras preguntas

(I’ll give brainliest) The story this sentence is in “A Christmas Carol”
i need help on this math question plssss
Given z^2=1/2(cos(2pi/5)+i sin(2pi/5)), which lettered point represents z?
Answer this Question plz and thank you and don’t forget to explain your answer because that’s what I need
does anyone know how to tell the difference between rational and irrational numbers?
2) Al the plumber charges $80 per visit, plus 540 per hour. Bob the plumber charges 565 per hour, with no additional fee for a visit. From a monetary standpoint
Let X be the number of 14-ounce cans in her truck. Write an expression for the combined total weight (in ounces) of the cans and bottles in her truck.
Y= -2x+4 by graphing
Help me please I have to finish this
Solve the system of linear equations by substitution. Check your solution.