princesslheard16 princesslheard16
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

lf 15 pounds of dog
food costs $5.99, what
is the price per pound?

Respuesta :

bry0513
bry0513 bry0513
  • 26-04-2020

Answer:

The answer is 0.39933333

Answer Link
waj3490
waj3490 waj3490
  • 26-04-2020
2.5041 is I believe the answer, but I’m not for sure.
Answer Link

Otras preguntas

Three cars are driven simultaneously. Draw a tree diagram to represent the outcomes
Why do you think adolescence has become prolonged in western societies?
List in order the structures that air passes through in the respiratory system
Find the measures of the complement and supplement of an angle with measure 50
At each replication fork, one new strand of DNA is made of many small pieces. What is this strand of DNA called?
When a plant forms glucose molecules what is its source of carbon atoms?
Why was the montgomery bus boycott successful reading like a historian answers?
Explain why expanding voting rights to include more citizens may result in a lower percentage of turnout at the polls
ASAP Does anyone have the questions for the reading passages in the teas, some of the reading passages were solar panel, king henry, casino, social media, chil
evaluate 3/5 - 3/10 and explanation thanks