fattyblack89
fattyblack89 fattyblack89
  • 27-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamaal paid $3.74 for 2 ballpoint pens. How much did 1 pen costs? Tape diagram , record work and estimate

Respuesta :

kasey6711 kasey6711
  • 27-04-2020

Answer: $1.87

Step-by-step explanation:

Divide $3.74 By two to get the cost of one pen

Answer Link

Otras preguntas

5a + 3 - 3a = -7 how do I get the answer
Maya spent 40% of her savings on a bike it cost her $85 how much money does she have left
Exit Which of the following might be an example of economic dominance, which Europe, the United States, and Japan often wielded over other regions? A. a t
751 round to the nearest ten
899 round to the nearest ten
Which is the best definition of miscarriage? A. deliberate end of pregnancy before 20 weeks B. spontaneous end of pregnancy after 20 weeks C. spontan
what is 3/7k = 12/35
Including quotes in your paper can bring additional meaning to the content True are false
why can't the square root of 37 be simplified
what is times as much as 0.3