amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

The number 1,563,385 rounded off to the nearest million becomes
Which best describes religion in Africa? a. Most people follow religions brought from the americas. b. Most people follow religions brought to the continent by
What theory holds that the social culture is not totally determined by the environment? A. Environmental Determinism B. Environmental possibilism C. Geomorpholo
A(n) __________ is a unit of local government incorporated by the state. municipality county charter ordinance
which is true of the phospholipid bilayer of the cell membrane A) there is a hydrophobic side inside the cell b) there is a water-loving side outside the cell c
The two major ways a person can become a legal U.S. citizen are
If [tex] \sqrt{0.3+ \sqrt{0.08} } = \sqrt{a} + \sqrt{b}[/tex] Then 1/a + 1/b = .... I Hope Someone Answer My question
The Reconstruction Plans of both President Lincoln and President Johnson were __________ the southerners. A)cruel to B)harsh with C)kind to D)not honest with
Which Republican opposed the Dred Scott decision? A.Charles Sumner B.Roger b. Taney C.James Buchanan D.Millard Fillmore
Mark the statement if it accurately describes European history and geography. A. The Alps are mountains that made Napoleon’s invasion of Italy easy. B. The E