eyecandy868
eyecandy868 eyecandy868
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 6 pack soda on sale for 2.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-08-2016
It should be at least 50 cents for one can of soda. :)
Answer Link
808bassdrops
808bassdrops 808bassdrops
  • 23-08-2016
so we will do 2.99/6 and we will get .498333333333
Answer Link

Otras preguntas

What are ethos logos and pathos
Narrative paragraph example
Why am I so annoying? How can I change myself?
1.) Explain the process of ejaculation. 2.) Explain the process of menstruation. Note: The explanations must have 2-3 sentences each.
What type of weather is associated with this symbol L
true or false for the best control of both the accelerator and brake pedals rest the heel of your foot on the floor??
Is 2/14 equivalent to 3/7
a rug covers 1/4 of the floor.The area of the rug is 10ft what is the area of the floor?
To make a ___________________ , position your car to the right side of the right lane. A. left turn B. left lane change C. stop for pedestrians D. rig
What percent of 125 is 24