mzwilliams2861 mzwilliams2861
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

One bulb of elephant garlic cost $2 . How many bulbs of elephant garlic can you buy for $14

Respuesta :

BrainlyRacer
BrainlyRacer BrainlyRacer
  • 26-05-2020

Answer:

7

Step-by-step explanation:

Since 14 divided by 2 is 7, you can get 7 bulbs of elephant garlic.

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

Microburst Is the answer correct or incorrect
Bill of Rights Writing Assignment Answer in a paragraph of 5-8 complete sentences using evidence from the text to support your claim. 1. What, to you, is the mo
How did the Mongols get people to give up their lands Pls I need helpp
A parabolic tunnel has a width of 20 feet and a height of 12 feet at the center. Find the cross-sectional area of the parabolic tunnel.
A cylinder has a diameter of 10 inches and a height of 16 inches. What is the volume of the cylinder? A. 6407 B. 1600 C. 4007 D. 160
probability (a) = 25% probability (b) = 60% determine probability (a and b)
Exercise 13 90 seconds 100 seconds 110 seconds 120 seconds
In "An Hour with Abuelo," Arturo's mother wants him to visit his grandfather in the nursing home How does Arturo respond to his mother's demand to visit Abuelo?
Danny mentions that he is only in business if his employees are happy to come to work. Based on mcgregor’s work, danny would have a ________ view of his employe
GRAPES OF WRATH MOVIE QUESTIONS! PLS HELP MARKING BRAINLIEST. 1. What is the setting of this story (where and when) 2 points? 2. Remember when the mother and fa